Završena sanacija vinkovačkog odlagališta! Papuk postaje zelena oaza!

Projekt vrijedan 33 mil. KN financiran je nepovratnim sredstvima Europske unije iz Europskog fonda za regionalni razvoj/Kohezijskog fonda s preko 85 posto sredstava te 15 posto nacionalnim sredstvima iz Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. Sanirana površina od preko 12 hektara pretvorena je u park s klupama, šetnicama te ostalom ugodnom urbanom parkovnom arhitekturom i opremom. Unatoč vremenu koje nije bilo saveznik izvođačima, radovi su završeni u predviđenom roku, što su potvrdili predstavnici tvrtke Sokol. Postavili smo sedamdesetak klupa i koševa te je posađena sva hortikultura koja je projektom bila predviđena, rekao je glavni inženjer gradilišta Tvrtko Juroš za Glas Slavonije. Prema ugovoru imamo održavanje tog prostora sljedeće dvije godine, rekao je Juroš, pozvavši sve građane i posjetitelje Vinkovaca da dođu i uživaju u novom parku.