ZAGREB: nova tržnica u Dubcu početkom 2018.

Za tržnicu koja će se graditi u zagrebačkoj četvrti Dubec, bit će izdvojeno 870.000 EUR, a sastojat će se od malog trga, površine za društvena događanja, dječjeg igrališta i prostora za ugostiteljske objekte. Grad još uvijek traži izvođača radova, a na ovom novom infrastrukturnom objektu pretežito će se prodavati tekstil. Osim toga, na tržnici Dubec prodavat će se voće i povrće te proizvodi iz raznih obiteljsko-poljoprivrednih gospodarstava. Gradnjom nove tržnice osigurat će se veća dostupnost ovih roba i usluga građanima s istočnog dijela grada, a dobra prometna povezanost zahvaljujući okretištu tramvaja i stajalištu autobusa sigurno će doprinijeti velikom broju posjetitelja tržnice. Osim za posjetitelje, lokacija nove tržnice bit će dobro rješenje za brojne prodavače i OPG-ove koji s periferije Zagreba često moraju putovati kroz gradsku gužvu do jedne od zagrebačkih tržnica, koje se većinom nalaze u centru grada.