VUKOVARSKI VODOVOD TIJEKOM 2020. ISPORUČIO 1,7 MILIJUNA KUBIKA VODE: Vodni gubitci bili su daleko ispod prosjeka!

Vodovod grada Vukovara tijekom 2020. godine isporučio je više od 1,7 milijuna kubnih metara pitke vode, i to kroz mrežu dugu sveukupno 383 kilometara. Tvrtka svakodnevno pruža usluge za 1.379 gospodarskih subjekata i 19.349 kućanstava, odnosno više od 40.000 korisnika.

Također, vrlo je važan podatak i kako gubitci vodovodne mreže iznose 19,6 posto, što je daleko ispod hrvatskog prosjeka od 40 posto. Upravo su konstantna ulaganja u vodno-komunalnu infrastrukturu ključ dobrih rezultata, a kroz projekt „Poboljšanje vodno-komunalne infrastrukture grada Vukovara“ obuhvaćeno je poboljšanje sustava vodoopskrbe i odvodnje otpadnih voda te izgradnja uređaja za pročišćavanje otpadnih voda.