Vlada nastavlja s projektom centra Biljane Donje

Vrijednost centra Biljane Donje iznosi ukupno 385 mil. KN, a njegova izgradnja pokrit će potrebe gospodarenja otpadom za stanovnike Zadarske i dijela Ličko-senjske županije. Početkom listopada ministar Zmajlović uručio je Dini Peroviću, direktoru tvrtke Eko d.o.o. koja će upravljati centrom, poziv za dostavu projektne dokumentacije za financiranje Centra za gospodarenje otpadom Biljane Donje iz EU fondova. Završetak izgradnje centra planira se do kraja 2018. godine. Ukupno se u Hrvatskoj planira izgraditi 13 centara za gospodarenje otpadom, a njihova vrijednost procijenjena je na pet mlrd. kuna. Trajno će se odlagati tek manji dio otpada, a veći dio će se reciklirati, ističu u Ministarstvu te procjenjuju da će se u centrima otvoriti oko 650 radnih mjesta, dok će dodatnih 950 biti otvoreno u partnerskim tvrtkama.