VELIKI PRITISAK NA GROBLJA: Zagrebačka groblja uvode dodatne termine za sprovode/ispraćaje

Gradska groblja Zagreb objavila su kako su od 1. do 15. prosinca zabilježili porast broja sprovoda/ispraćaja od gotovo 72% u odnosu na isto razdoblje prošle godine. U prvih 15 dana prosinca izvršen je ukop/ispraćaj 683 pokojnika, dok je u istom razdoblju prošle godine izvršen ukop/ispraćaj 403 pokojnika.

„Nastavno na trenutnu epidemiološku situaciju, bili smo primorani uvesti dodatne termine za ispraćaje na groblju Mirogoj, Miroševac, Markovo Polje kao i malu dvoranu krematorija  jer su svi redovni termini popunjeni te smo uveli izvanredne termine u tjednu i subotama“, rekli su iz Gradskih grobalja. U istom periodu izvršeno je 390 kremacija, što je povećanje od 80% u odnosu na prošlu godinu.