UREĐENJE ZAGREBAČKIH GROBALJA: Započinju radovi na proširenju 16 od 28 gradskih grobalja

U sklopu obilaska podružnica Zagrebačkog holdinga, gradonačelnik Milan Bandić, obišao je i Gradska groblja. Direktor Patrik Šegota tom je prilikom najavio da će na 16 od 28 grobalja kojima upravlja podružnica započeti radovi na proširenju.

Gradit će se nova polja, mrtvačnice i staze: – Osim toga, gradit ćemo i nove mirogojske arkade na južnome dijelu do Lašćine, a u planu nam je i energetska obnova upravne zgrade na Mirogoju, zgrade Krematorija, zgrada Gradskih groblja na Markovom polju i Miroševcu – rekao je Šegota.

Isto tako, iz podružnice su najavili kako se planira obnova starih mirogojskih arkada te proširenje Gaja urni.