UDRUGA OPĆINA U BAVARSKOJ: Moguća primjena njemačkog modela lokalne samouprave

Predsjednik Udruge općina u Republici Hrvatskoj Martin Baričević zajedno s članovima Predsjedništva i Upravnog odbora Udruge 17.prosinca 2018. godine odlazi u München posjetiti Bavarsku zajednicu općina (Bayerischer Gemeindetag). Jednodnevan posjet bit će fokusiran na razmjenu iskustava i dogovor čvršće suradnje.

Cilj je upoznati se s radom njemačke lokalne samouprave i njezinim odnosom sa središnjom njemačkom vlašću. Također razgovarat će se o njemačkom modelu ruralnog razvoja i njegovoj primjenjivosti u hrvatskim prilikama. Uzvratni susret planira se u veljači kada bi predstavnici Bavarske zajednice trebali prisustvovati na konferenciji posvećenoj upravo ruralnom razvoju u organizaciji Udruge općina.