U Nišu se gradi pogon za preradu otpadnih voda. Vrijednost projekta 70 mil. EUR

Do kraja godine bit će raspisan natječaj za izgradnju pogona za preradu otpadnih voda u Nišu, najavio je niški gradonačelnik Zoran Perišić u sklopu dvodnevnog foruma “Beogradski investicioni dani” koji se održao u rujnu ove godine u Beogradu. Vrijednost projekta iznosi oko 70 mil. EUR, a očekuje se da će dio sredstava biti osiguran iz predpristupnih fondova EU te Ministarstva poljoprivrede i zaštite životne sredine. Pobjednik natječaja ujedno će dobiti koncesiju za upravljanje pogonom u trajanju od 20 godina. Gradonačelnik Niša je tom prilikom također naglasio kako Niš ima veliki potencijal u segmentu “brownfield” investicija jer ima dosta praznih tvorničkih hala te istaknuo kako će javni poziv za javno-privatno partnerstvo za rješavanje problema komunalnog otpada biti produžen za 45 dana.