Tuzla: gradi se prvi centar za odvajanje sekundarnih sirovina

Riječ je o pilot projektu Grada, komunalnog poduzeća, Centra za ekologiju i energiju i tvrtke Eko život, kojem je cilj ispitati zainteresiranost građana za odvajanjem vrijednih sirovina. Stoga je u centru Tuzle započela gradnja oglednog centra za prikupljanje sekundarnih sirovina, a s ciljem smanjenja količina otpada i efikasnog rješavanja problema odlaganja na tuzlansko odlagalište. Osim papira, kartona, plastičnih boca (PET), plastike, limenki i metala, u oglednom centru moći će se odlagati i staklenu ambalažu i stare baterije. Formiranje Centra i uspostavljanje sustava prikupljanja i recikliranja sekundarnih sirovina predstavljaju značajne pomake vezane za upravljanje otpadom na području grada Tuzle, prema standardima EU. Ukoliko se pokaže interes, projekt će se primijeniti i na ostale dijelove grada.