SPLIT DOBIVA NOVI PROČISTAČ VODE NA JADRU: Rješava se problem oborinskih voda u vrijeme obilnih kiša

U Splitu je u tijeku realizacija projekta izgradnje pročistača vode na Jadru koja je pokrenuta od strane Gradske uprave Grada Splita i tvrtke Vodovod i kanalizacija. Sva projektna dokumentacija trebala bi biti pripremljena do proljeća 2020., a sama infrastruktura pročistača bi u optimalnim uvjetima trebala biti gotova u 2021. godini.

Projekt koji će omogućiti Splićanima da imaju pitku vodu i za vrijeme obilnih kiša trenutno je u pilot fazi – već su postavljeni pilot uređaji s ciljem odabira optimalne tehnologije, a izrađeno je i idejno rješenje izgradnje infrastrukture građevine pročistača.

Po završetku, zauzimat će površinu od jednog hektara i bit će jedan od najvrijednijih infrastrukturnih projekata u Splitu u posljednjih desetak godina.Vrijednost projekta je 100 mil. KN te će se sufinancirati kreditom EBRD-a, dok će Hrvatske vode i Ministarstvo okoliša i energetike, odnosno država, svojim sredstvima sudjelovati u visini od čak 70%.