REGIONALNA SURADNJA BIH I CRNE GORE: Efikasno gospodarenje otpadom

Predstavnici Crne Gore i Bosne i Hercegovine potpisali su Partnerski sporazum kojim je započela regionalna suradnja na unapređenju postojećih sustava gospodarenja otpadom u ove dvije države, i to kroz implementaciju projekta „Zajednički napori za 5% manje otpada“.

Projekt financira EU u okviru Programa prekogranične suradnje BIH – CG u iznosu od 493.000 EUR. – Glavni cilj projekta je uspostaviti integrirani sustav gospodarenja otpadom u 6 općina kroz međuopćinsku i regionalnu suradnju BIH i CG, čime će se količina recikliranog otpada na ovom području uvećati za 5% do kraja 2021. godine – rekao je Tomislav Majić, predsjednik Udruženja LiNK Mostar, koje je koordinator projekta.

Načelnik Jablanice Selim Dedić iskazao je zahvalnost  Delegaciji Europske  unije,  koja je prepoznala značaj ove oblasti te naglasio važnost efikasnog  upravljanja otpadom za zdrav život i nesmetano funkcioniranje općine, kao i važnost podizanja svijesti mladih ljudi.