PROJEKT GRADA LABINA MEĐU TRI NAJBOLJA U EUROPI: Zelene navike za održivu Labinštinu

Na nedavno održanom sastanku članova žirija Europskog tjedna za smanjenje otpada (EWWR) izabrani su finalisti kampanje za smanjenje otpada na razini Europe za 2019. godinu. Grad Labin i projekt Zelene navike za održivu Labinštinu ušli su među tri najbolja projekta u Europi u kategoriji projekata javnih uprava.

U sklopu projekta nastojalo se poboljšati slabu informiranost građana o postupanju s otpadom i povećati nedovoljne količine odvojeno prikupljenog otpada. Projekt je obuhvaćao područje Grada Labina te općina Kršan, Pićan, Raša i Sveta Nedjelja, a njegov nositelj je Grad Labin. Uvrštavanje Labina među finaliste pozitivan je pokazatelj te potvrda kvalitete provedenih edukativnih aktivnosti za poboljšanje cjelovite slike o gospodarenju otpadom.