OTVOREN PONTONSKI MOST DO OTOKA MRTVIH: Nakon 69 godina do groblja San Michele ponovo se može pješke

Do Otoka mrtvih, kako Venecijanci popularno zovu svoje groblje San Michele, prvi puta se u skoro sedamdeset godina moglo doći pješke. Pontonski most, tako nazvan jer se sastoji od šetnice koju podupiru plutajući brodovi, posljednji je put postavljen 1950. godine.

Simboličnim rezanjem vrpce na otvaranju mosta 1. studenog, gradonačelnik Luigi Brugnaro naglasio je kako sam most nadilazi blagdan Svih svetih i Dušni dan; to je odavanje počasti mrtvima, ali i pokušaj buđenja grada. Most dugačak 407 metara te širok nešto manje od 4 metra do 3. studenog bio je otvoren samo za građane, a do 10. studenog, kada će biti upriličeno zatvaranje mosta, bit će otvoren i za turiste.

Projekt nije iziskivao značajna financijska ulaganja osim troškova instalacije jer se isti dijelovi koriste i za postavljanje mostova povodom blagdana Madonna della Salute i Redentoreche na otoku Giudecca.