Otpadne vode u Beogradu: potpisan 500 mil. EUR vrijedan sporazum s Kinezima

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali potpisao je 18. lipnja 2016. memorandum razumijevanja s predstavnicima kineskih kompanija Africa Investment and Development Co i China Machinery Engineering Corporation s ciljem suradnje na realizaciji projekta izgradnje postrojenja za tretman otpadnih voda u Gradu Beogradu, prenose srpski mediji. Beograd trenutno sve svoje otpadne vode ispušta direktno u Savu i Dunav, što je veliki ekološki problem i nedopustivo za jednu europsku prijestolnicu, istaknuo je gradonačelnik i dodao da je cjelokupni sporazum vrijedan 500 mil. EUR, a planira se izgraditi 14 postrojenja. Gradonačelnik Mali je također rekao da će nakon izgradnje ovih postrojenja i realizacije projekata javno-privatnog partnerstva za odlagalište u Vinči, Grad Beograd samostalno ispunjavati oko 70 posto nacionalnih ciljeva u okviru poglavlja 27 u pregovorima za ulazak u EU.