ODVODNJA ROVINJ INFORMIRA GRAĐANE PUTEM NOVOG MEDIJA: oVjesnik ide u tiskanom, ali i online izdanju

Odvodnja Rovinj pokrenula je tiskano, ali i online izdanje periodičnog vjesnika u kojem se mogu pročitati najnovije vijesti te aktivnosti vezane uz EU projekte, ali i novosti iz područja gospodarenja vodama. „oVjesnik“ tako informira građane o svim aktualnostima iz područja odvodnje na području Grada Rovinja.

Inače, u Rovinju već tri godine traje provedba projekta „Prikupljanja, odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda na području aglomeracije Rovinj“, a kojim je ukupno ugrađeno više od 28 km cjevovoda, izvedeno 8 novih crpnih stanica, a u tijeku je izvedba kućnih priključaka i priključenja kojim će se postići 100%-na priključenost na sustav javne odvodnje.

Isto tako, planira se i izgradnja postrojenja za pročišćavanje otpadnih voda i postrojenja za solarno sušenje mulja, čija je vrijednost više od 112 mil. KN, a očekuje se kako će s radom započeti 2022. godine. www.ovjesnik-rovinj.hr