OBNOVA INDUSTRIJSKE ARHITEKTURE: Moderna eko tržnica u Zagrebu!

Starinska zgrada oronulog pročelja i ruglo središta grada uskoro bi trebali biti zamijenjeni modernim kompleksom s eko tržnicom i posebnim restoranom. Nositelji projekta su Grad Zagreb i Zagrebački holding, uz sudjelovanje Zavoda za javno zdravstvo “Dr. Andrija Štampar”.

Buduća eko tržnica uredit će se u obnovljenoj zgradi dosadašnje tržnice, koja je primjer industrijske arhitekture. Tržnica bi trebala nuditi ekološke proizvode iz cijele zemlje, a planira se da na prvom katu obnovljene zgrade bude jedinstveni restoran s menzom za osobe sa specijalnom prehranom, primjerice za one koji imaju celijakiju, dijabetes, kolitis i sl. “Projekt restorana vrijednog 2 mil. EUR planiramo prijaviti na natječaj financiran iz fondova EU,” rekao je Zvonimir Šostar, ravnatelj Zavoda. Tržnica će se, prema najavama iz Holdinga, razlikovati od ostalih jer će se nuditi pretežno domaći, ekološki proizvodi, čime bi Zagreb postao prvi hrvatski grad koji će objediniti ponudu malih, ekoloških proizvođača i uzgajivača te im osigurati mjesto za plasman proizvoda.