NOVE SNAGE U EU ODBORU REGIJA: Vlada imenovala župana Pauka i predstavnike JLS

Vlada RH je na zatvorenom dijelu sjednice 3. siječnja imenovala nove članove i zamjenike u Odboru regija Europske unije. Izmjenom odluke o imenovanju članova i zamjenika članova u Odbor regija Europske unije, u mandatnom razdoblju 2015.-2020. godine, a na prijedlog Hrvatske zajednice županija, Udruge gradova i Udruge općina, novim članovima imenovani su šibensko-kninski župan Goran Pauk, zamjenica gradonačelnika Grada Zagreba Jelena Pavičić Vukičević i Ivan Gulam, načelnik Općine Pirovac, priopćila je Hrvatska zajednica županija.

Voditelj hrvatskog izaslanstva ostaje dubrovačko-neretvanski župan Nikola Dobroslavić, uz dosadašnje članove, istarskog župana Valtera Flegu i brodsko-posavskog župana Danijela Marušića. Odbor regija savjetodavno je tijelo Europske unije koje predstavlja europske regionalne i lokalne vlasti. Čine ga 350 izabranih lokalnih i regionalnih predstavnika iz svih 28 država članica.