NOVE BICIKLISTIČKE STAZE U OSIJEKU: Rekonstrukcija dionica Osijek-Bilje i Osijek-Tenja

Idućeg tjedna u Osijeku počet će radovi na projektu rekonstrukcije dvije biciklističke staze na dionicama Biljska Cesta i Tenjska cesta. Rekonstrukcija biciklističkih staza, ukupne dužine 3,61 km, izvodit će se u sklopu projekta  Biciklističke staze urbane aglomeracije Osijek čija je vrijednost 3,9 mil. KN od čega je 3,2 mil. KN sufinancirano sredstvima iz fondova Europske unije.

Cijeli projekt osmišljen je na način da je kriterij dnevnih migracija bio osnovni kriterij čime se primarno u fokus stavljaju učenici i studenti te zaposleni koji se na dnevnoj bazi koriste svojim biciklima. Prvi i glavni cilj projekta je osigurati maksimalnu sigurnost biciklista koji prometuju dionicama Osijek-Bilje i Osijek-Tenja te omogućiti fleksibilnu vezu prema linijama javnog prijevoza Grada Osijeka. Radovi na obje dionice započet će 3. prosinca, a zamjenica gradonačelnika Žana Gamoš naglasila je kako će biti usklađeni sa zahtjevima Pravilnika o biciklističkoj infrastrukturi što podrazumijeva radove na rekonstrukciji kolničke infrastrukture, odvodnji i proširenju same biciklističke staze na širinu do 2 metra te uređenje zelenog pojasa po završetku izvođenja radova.