NASTAVAK INTENZIVNE SANACIJE ŠTETA OD POTRESA: Prikupljeno više od 12.000 t šute i 1.500 t glomaznog otpada

Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić obišao je sa suradnicima lokacije u centru Zagreba na kojima se i dalje kontinuirano odvijaju redovni radovi čišćenja u okviru sanacije od posljedica potresa.

Djelatnici Čistoće i komunalnog redarstva uz pomoć djelatnika Zagrebačkih cesta, Vodoopskrbe i odvodnje, Zrinjevca i Zagrebparkinga posljednjih 35 dana, 16 sati dnevno čiste lokacije u Donjem i Gornjem gradu na kojima se nalazi građevinski i glomazni otpad – rekao je gradonačelnik Bandić.

Nadodao je i kako je na više od 2.800 lokacija prikupljeno gotovo 12.000 tona šute i građevinskog materijala te oko 1.500 tona glomaznog otpada. – Očekujem da ćemo do 10. svibnja, očistiti sve lokacije, te vratiti parkirališna mjesta u prvobitno stanje kako bi sugrađani mogli parkirati svoje automobile tamo gdje su parkirali prije potresa – zaključio je Bandić.