NAPREDUJU RADOVI NA GROBLJU DUBAC: Prva ukopna mjesta krajem 2021. godine

Radovi na dugoiščekivanom dubrovačkom groblju Dubac nastavljaju se početkom studenog i to izgradnjom ceste s dva velika parkirališta, trafostanicom i svom potrebnom infrastrukturom na koju će se priključiti groblje u kasnijoj fazi.

Buduće groblje raspolagat će se 1.585 grobnih mjesta sa svom potrebnom infrastrukturom, uključujući kapelicu, poslovne objekte i dvoranu za ispraćaj. – Uskoro ćemo imati jedno od najljepših groblja u Republici Hrvatskoj, ako ne najljepše, na izvanrednoj lokaciji. Projekt jest kompliciran, ali u konačnici će zadovoljiti sve potrebe koje su naši sugrađani isticali kao jedan od najvažnijih problema – rekao je ranije,  prilikom obilaska gradilišta, gradonačelnik Dubrovnika Mato Franković.

Inače, do  rujna ove godine u cijeli je projekt utrošeno 69 milijuna kuna, od čega samo na otkup zemljišta otpada ukupno 21,6 milijuna kuna. Ako radovi budu napredovali u skladu s rokovima, prva ukopna mjesta građanima će biti na raspolaganju krajem 2021. godine.