KORIŠTENJE EU FONDOVA: 25 mil. EUR za vodnokomunalnu infrastrukturu u Virovitici

Ugovor o sufinanciranju „Projekta poboljšanja vodnokomunalne infrastrukture aglomeracije Virovitica“ potpisan je prošli tjedan u Virovitici.  Riječ je o projektu ukupne vrijednosti 184 mil. KN, od čega je iz EU fondova osigurano 70,12% sredstava, odnosno 103,3 mil. KN. Vjerujem da će ovo ulaganje doista podići kvalitetu života na području Grada Virovitice, a isto tako i ispuniti sve EU standarde i doprinijeti zaštiti okoliša, rekao je prilikom potpisivanja ugovora ministar Ćorić. Projekt se provodi u dvije faze – započet je u okviru prethodnog Operativnog programa „Zaštita okoliša“, a nastavlja se financirati kroz Operativni program „Konkurentnost i kohezija“. Projektom će se unaprijediti javni sustav odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda izgradnjom sustava za pročišćavanje otpadnih voda te će se omogućiti priključenje dodatnih 1.540 korisnika na sustav odvodnje.