JELENJE RJEŠAVA PROBLEM NEDOSTATKA GROBNIH MJESTA: Radovima će osigurati kapacitete za nekoliko desetljeća

U Općini Jelenje kreću radovi izgradnje, odnosno proširenja groblja, čime će dobiti ukupno 333 novih grobnih mjesta. Time će se, ističu u Općini, osigurati kapacitet za sljedećih nekoliko desetljeća, a radovi će biti podijeljeni u nekoliko faza.

Prva faza, vrijedna 902.000 KN, uključuje izgradnju 68 novih grobnica, oborinske odvodnje, tlakovca i rasvjete. „Sve faze proširenja do sada bile su unutar postojećih gabarita groblja u Jelenju. Groblje sada širimo na novu parcelu jer su postojeći kapaciteti gotovo popunjeni. Prije same izgradnje riješena je kompletna imovinsko-pravna dokumentacija, od izmjena Prostornog plana, dobivanja svih potrebitih dozvola, otkupa terena, provedbe javnog natječaja za izgradnju“, kazao je načelnik Robert Marčelja.

Rok za izvođenje prve faze je 90 dana.