Intenzivne aktivnosti Hrvatskih voda! Ulaže se 3,66 mlrd. KN u vodno-komunalnu infrastrukturu

Hrvatske vode provode i nadziru infrastrukturne projekte vodoopskrbe i odvodnje u čak 11 gradova te projekt unaprjeđenja regionalnog vodoopskrbnog sustava Osijek. Uz njih, u pripremi je izrada projekata 16 aglomeracija za sufinanciranje sredstvima Strukturnih fondova EU kroz poboljšanje sustava vodoopskrbe i integriranih sustava upravljanja otpadnim vodama. Također upravlja se s 46 projekata za financiranje provedbe manjih investicijskih projekata iz Kohezijskog fonda. Investicije u spomenute projekte iznose gotovo 3,66 mlrd. KN i namijenjene su za izgradnju sustava javne vodoopskrbe i odvodnje, odnosno za izgradnju uređaja za pročišćavanje otpadnih voda. Svoje aktivnosti i projekte sufinancirane sredstvima Europske unije Hrvatske vode predstavile su početkom ožujka u sklopu Tjedna EU fondova koji je održan u Zagrebu. Tom prilikom direktor Ivica Plišić istaknuo je kako je u pripremi svih 47 aglomeracija u kojima je potrebno izgraditi sustave odvodnje do 2018. godine te da se također već sada priprema 21 od 26 aglomeracija gdje je sustav odvodnje potrebno izgraditi do 2020. godine.