EBRD osigurao 11 mil. EUR za vodoopskrbu u BiH! Kreće projekt Plava voda

Zamjenik predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH Vjekoslav Bevanda potpisao je Ugovor sa zamjenicom direktora za komunalnu infrastrukturu Europske banke za obnovu i razvoj (EBRD) Lin O’Grady oko kreditiranja projekta “Plava voda”. Tim ugovorom EBRD je plasirao 11 mil. EUR za ovaj kapitalni projekt u središnjoj Bosni, kojim će se osigurati vodoopskrba za oko 250.000 stanovnika s područja Srednjo-bosanskog i Zeničko-dobojskog kantona. Istaknuto je kako je ovo prvi put da se jedan projekt realizira na teritoriju dva kantona i čak pet općina. Osim bolje i efikasnije vodoopskrbe lokalnog stanovništva, projekt će unaprijediti infrastrukturu, a time i poslovni ambijent na ovom području, naveo je Bevanda. Istakao je i da je ukupna vrijednost projekta “Plava voda” procijenjena na 22 mil. EUR, a Delegacija EU u BiH već je donirala više od milijun EUR za potrebe izrade studija koje su prethodile projektu.