BRISTOL BEZ DIZELAŠA?: Čeka se usvajanje prijedloga

Bristol bi mogao postati prvi grad u Ujedinjenom Kraljevstvu sa zabranom prometa dizelaša na dijelu prometnica. Gradsko vijeće je predložilo uspostavu tzv. „Zone čistog zraka“ kako bi se barem malo poboljšala kvaliteta zraka u ovom engleskom gradu.

Ako se prijedlog vijeća usvoji, zabranila bi se sva privatna vozila na tom području, a uspostavila bi se i zona naplate za vozila poput autobusa, taksija i kamiona. – Zaštita najugroženijih ljudi od onečišćenja je glavni cilj ovog plana, a osigurali smo i da se pažljivo razmotre svi njegovi mogući utjecaji – rekao je gradonačelnik Marvin Rees.

Odluka o tome hoće li Bristol postati prvi grad u UK-u koji je zabranio dizelaše znat će se uskoro, a dodajmo još i da je krajnji rok za provedbu tog plana ožujak 2021. godine.