Beograd u 2016. predvidio komunalne investicije u vrijednosti 340 mil. EUR

U neke beogradske općine bit će uloženo više novca u infrastrukturne radove, nego što iznose njihovi godišnji budžeti, a kao najvažniji projekt označava se gradnja kanalizacijske mreže.  Prema riječima pomoćnika gradonačelnika Gorana Vesića, čak 23 mlrd. DIN (oko 340 mil. EUR) proračunom Beograda predviđeno je za kapitalne investicije ove godine.  Uglavnom će sredstva biti usmjerena na gradnju vodovodne i kanalizacijske mreže, gradnju gradskih cesta i slične infrastrukturne projekte, rekao je Vesić. To znači dа će svaki stanovnik Beograda do 2025. godine imаti priključаk nа vodovod i kаnаlizаciju. Sada se naša kanalizacija izlijeva u Savu i Dunav, što je nedopustivo, nastavio je Vesić. Planiramo u slijedećih deset godina uložiti 575 mil. EUR u gradnju vodovoda i kanalizacije, odnosno izgraditi novih pet tvornica za preradu otpadnih voda, zaključio je Vesić.  Grad ne odustaje od ideje izgradnje metroa, pa se u upravi najavljuje potpisivanje ugovora s konzultantima za izradu studije izvodivosti o rješavanju transportnih potreba Beograda, a istu će financirati EBRD.