AMBICIOZNI ULAGAČKI POJEKTI: Groblje u Petrinji do jeseni dobiva novi izgled

Radovi na groblju Sv. Benedikta u Petrinji trebali bi biti završeni u kolovozu ove godine, izjavio je direktor petrinjskog Komunalca Vlado Lovreković, dodajući kako se investicija od 2,8 mil. KN (nešto ispod 400.000 EUR) odnosi na uređenje parkirališta, staze unutar groblja te proširenje u sedam polja. Četiri su predviđena za zemni ukop, dva za ukop u grobnice te jedno za ukop urni.

Radovi na groblju izvode se u sklopu projekta „Razvojem male infrastrukture do unaprjeđenja kvalitete života“ vrijednog 34,6 mil. KN (4,7 mil. EUR) kojeg zajednički provode Grad Petrinja i Komunalac Petrinja. Projekt osim proširenja groblja, uključuje i izgradnju pješačke i biciklističke staze u Mošćenici, kao i izgradnju prometnica i parkirališta u stambenom naselju. Iz Grada vrlo optimistično ističu kako Petrinja vodi računa o svim segmentima života svojih sugrađana, te da u sklopu svog Investicijskog plana iz EU fondova imaju u pripremi i provedbi projekte u vrijednosti preko 95 mil. EUR.