ZANIMLJIVA SKULPTURA U BELGIJI: Kit od plastike kao upozorenje na otpad u oceanima

Bruges Whale (skulptura Neboder) postao je jedna od novih atrakcija u istoimenom belgijskom gradu. Radi se o skulpturi kita izrađenoj od 5 tona plastičnog otpada prikupljenog kroz četiri mjeseca. Gotovo 4 metra visoki kit izranja iz kanala uz sami glavni gradski trg.

Američki dizajnerski StudioKCA u suradnji s Fondom za zaštitu prirode Havaja pristupio je čišćenju havajskih plaža, kako bi upozorili na problem plastike u oceanima, čija se količina procjenjuje na zabrinjavajućih 150 mil. tona. Ovo genijalno dizajnersko i inženjersko čudo u Brugesu je izloženo tijekom Bruges Triennial umjetničke manifestacije koja od svibnja do rujna prikazuje umjetnička ostvarenja pod motom Liquid City (Tekući grad) želeći grad prikazati kao otvorenu sredinu, motor društvenih, kulturnih i političkih promjena.