Tuzla nabavlja sve više gradskih autobusa na plin. Vozi preko 30 ekoloških autobusa

Posljednjih godina Tuzla s okolicom dobiva epitet grada s najzagađenijim zrakom u regiji. Gradska tvrtka GIPS je stoga donijela odluku o zamjeni dotrajalih autobusa onim modernijim na plinski, odnosno CNG pogon. Ovi autobusi umjesto dizel goriva koriste prirodni zemni plin i imaju znatno niže emisije štetnih plinova, što ih čini ekološki prihvatljivim. Sve veća razlika u cijeni između ova dva goriva je još jedan razlog zašto prirodni plin postaje najbrže rastuća alternativa dizelu i benzinu. Prošle godine je stavljen u funkciju prvi CNG autobus pa se uslijed dobrih rezultata uprava tvrtke GIPS odlučila za nastavak ovog projekta. Do sada je nabavljeno 30 CNG autobusa kojima se pridonosi boljoj, ekološki prihvatljivoj životnoj sredini, a prijevoznik ujedno smanjuje prosječnu starost autobusa i putnicima omogućava bolji komfor. GIPS je krenuo i s izgradnjom punionice prirodnog plina na lokaciji sjedišta svoje uprave, koja će služiti kao punionica za autobuse ovog društva, a u narednom periodu i za građanstvo.