SPLIT DOBIO NOVE PAMETNE SPREMNIKE: Povećanje operativne učinkovitosti i značajne uštede

Čistoća Split postavila je 13 novih pametnih Bigbelly spremnika diljem grada. Navedeni spremnici za miješani otpad posjeduju ugrađenu prešu na solarni pogon koja stješnjava otpad zbog čega može zamijeniti znatan broj klasičnih koševa koji se koriste na javnim površinama.

Ugrađeni senzori mjere popunjenost i povezani su sa sustavom notifikacije. Tako spremnik sam dojavljuje putem mobilne aplikacije i e-mail poruke kada je pun, a zahvaljujući posebnom dizajnu otvora onemogućen je fizički pristup ubačenom otpadu.

Čistoća Split je na splitske ulice postavila prve Bigbelly spremnike 2018. godine na tri lokacije, a danas ih ima ukupno 20 na 16 lokacija u centru Splita. Na četiri lokacije nalazi se dvostruki spremnik koji u sebi sadrži dodatnu jedinicu za odlaganje plastične ambalaže, pored jedinice za odlaganje miješanog otpada.

Foto: Grad Split