ŠEGOTA AMBICIOZAN OKO OBNOVE MIROGOJA: Već smo pokrenuli niz investicija i projekata!

Razorni potres u Zagrebu je iza sebe ostavio veliku štetu, a posebno pogođeno područje su zagrebačka groblja. Stradalo je preko 6.000 grobova i spomenika, uz napomenu da je najveća šteta nastala na objektima Gradskih groblja, posebice na čuvenim arkadama na Mirogoju. Podružnica Gradska groblja je vrlo ambiciozno krenula s velikom obnovom, tako da se istovremeno odvija obnova stradalih površina, uz proširenja kapaciteta nekih grobnih mjesta, dok se na trećim lokacijama intenzivno radi na uređenju objekata i okoliša. Na Mirogoju su u tijeku radovi na proširenju krematorija i Gaja urni, a ove opsežne radove ćemo završiti za godinu dana, ističe Patrik Šegota, voditelj podružnice. Osim toga, u tijeku su i radovi na proširenju parkinga na Mirogoju gdje će se dobiti dodatnih 130 parkirnih mjesta. Radovi su krenuli ovaj mjesec i trebali bi završiti do rujna ove godine, s time da će u proširenju biti nabavljena i nova ulazna porta te će se hortikulturalno urediti okoliš oko novog parkirališta. Gradska groblja su aktivna i oko uređenja drugih grobljanskih lokacija u Zagrebu, poput Markovog polja gdje je nabavljena nova ulazna porta, dok zaposlenici i redarsko-čuvarska služba imaju vrlo kvalitetne uvjete za rad u novom prostoru koji je opremio međimurski Tehnix. Sveobuhvatni radovi se odvijaju i na groblju Kašina koje se nalazi blizu epicentra potresa, kao i na groblju Šestine, gdje je počivalište Ante Starčevića – oca domovine.