PRIZNANJE HRVATSKOJ VODI: Jana osvojila zlatnu medalju na svjetskom natjecanju

Zlatnom medaljom nagrađena je voda Jana na svjetskom natjecanju u kvaliteti Monde Selection održanom početkom lipnja u Rimu. Jana je prva hrvatska prirodna mineralna voda koja je na tom natjecanju osvojila najveću nagradu. „Jana je zaista iznimna voda, a tome u prilog govore činjenice da je sa 800 metara dubine, nakon 7000 godina, prije svakog ljudskog onečišćenja stigla filtracijom kroz dolomitsko stijenje, prirodno zaštićena na svom prirodnom putu te je njen prvi susret s današnjim svijetom trenutak otvaranja bočice“ kazala je Maja Vukorep, rukovoditeljica grupe proizvoda Jana u Jamnici plus te naglasila kako je kvalitetu potvrdio i žiri ovog natjecanja dodijelivši nagradu u konkurenciji čak 516 proizvoda u kategoriji Pivo, voda i negazirana pića.

Monde Selection jedno je od najznačajnijih natjecanja u svijetu, prvi puta održano je davne 1961. Čak 70 međunarodnih stručnjaka i članova žirija ocjenjivalo je kvalitetu 2948 proizvoda u kategoriji vode, sokova i piva iz 90 zemalja. Ocjenjuju se okus, miris, vizualni aspekt te određene specifične karakteristike, a u obzir uzimaju i informacije koje su dane potrošačima, korištene sastojke, inovacije, pakiranje i vjerodostojnost reklamnih tvrdnji, pojasnila je Mašenjka Katić, nutricionistica i prva certificirana somelijerka za vodu u Hrvatskoj. Nagrade su dobile 973 kompanije, za visoku kvalitetu proizvoda, među kojima i Jamnica plus d.o.o. za Jana prirodnu mineralnu negaziranu vodu.