Posušje mobilizira politiku i stručnjake! Loša kanalizacija ugrožava vodoopskrbu, treba europsko financiranje i podršku nadležnih institucija

Infrastrukturni projekti mogu biti dobra osnova za uspješno povlačenje europskih sredstava u pretpristupnom periodu u Bosni i Hercegovini, smatra Branko Bago, načelnik općine Posušje, dodajući da su slični projekti realizirani u Hrvatskoj tijekom pristupanja EU. Mi imamo ozbiljnih problema s neprimjerenom kanalizacijskom mrežom koja ugrožava naše susjedne općine, ali i dio JLS u Hrvatskoj s kojom je spajaju vodeni tokovi. To je bio jedan od nekadašnjih prioriteta u BiH, ali osjećamo se daleko od projekata koji se financiraju u Federaciji, dodao je Bago prilikom nedavne posjete predsjednika Federacije Marinka Čavare, koji se složio oko važnosti financiranja projekata komunalne infrastrukture. Komunalna infrastruktura snažno utječe na kvalitetu života i standard građana, navodi se iz ureda Predsjednika federacije. Općina Posušje priprema tematsku konferenciju 11. studenog ove godine na kojoj će pozvati sve važne stručnjake za vodoopskrbu i odvodnju, ali i nadležne iz BiH kao i stručnjake za EU fondove iz Bruxellesa. Svima prisutnima predstavit će se  projekt i zatražiti konkretna podrška u realizaciji ovog kapitalnog infrastrukturnog ulaganja koje računa sa sredstvima iz državnih i europskih izvora.