PODGORICA UGRAĐUJE POLUPODZEMNE SPREMNIKE: Cilj je omogućiti razvrstavanje otpada na mjestu nastanka

Podgorička Čistoća ovih dana nastavlja s projektom ugradnje polupodzemnih kontejnera diljem grada. Aktivnosti na ugradnji spremnika započele su u ožujku prošle godine, a cilj je omogućiti razvrstavanje otpada u dvije posude na mjestu njegovog nastanka, ističu iz Gradske uprave.

Tako je jedna posuda namijenjena za papir, karton, plastiku, metal i staklo, dok se u drugu odlaže ostali miješani komunalni otpad. Na lokacijama gdje zbog nedostatka prostora ili prisustva podzemnih instalacija nije bilo moguće ugraditi takve spremnike, postavljaju se metalni i plastični kontejneri koji će služiti istoj svrsi kao i polupodzemni, ističu gradske vlasti.