PIONEERS INTO PRACTICE: Kreće obuka o klimatskim promjenama namijenjena JLS

Regionalna Energetska Agencija Sjeverozapadne Hrvatske (REGEA) poziva zainteresirane gradove, općine i županije na sudjelovanje u programu obuke za klimatske promjene koji će se održavati od 1. rujna do 15. prosinca 2021.

Riječ je o programu „Pioneers into Practice“ koji je fokusiran na problematiku klimatskih promjena, a održava se već jedanaestu godinu za redom i to u više od dvadeset zemalja diljem Europe.

U 2021. godini program poprima novi oblik s namjerom pružanja pomoći zaposlenicima gradova, općina i županija u stjecanju šireg znanja o ublažavanju učinka klimatskih promjena te prilagodbi učincima klimatskih promjena. Program sadržava e-učenje, 4 radionice u sklopu kojih će se prenositi znanje te podrazumijeva potencijalnu razradu projekata s ciljem primjene stečenih znanja.

Svrha sudjelovanja u programu jest da nakon toga gradovi mogu lakše, brže i s više samopouzdanja sudjelovati u aktivnostima i donositi odluke vezane uz klimatske promjene.

Prijaviti se možete na linku: https://climatekic.tfaforms.net/114

Izvor: Udruga gradova u RH