ODVODNJI SAMOBOR BESPOVRATNA SREDSTVA IZ FONDA SOLIDARNOSTI: U rekonstrukciju ide 1.084 m kanalizacije

Ukupno 1.084 m javne mješovite kanalizacije u Samoboru, oštećene u potresima 2020. godine, rekonstruirat će se uz sufinanciranje iz europskog Fonda solidarnosti. Ugovor su potpisali direktor Odvodnje Samobor d.o.o. Antonio Širanović i direktor Gradexa & Co d.o.o. Zlatko Jagarčec.

Ugovor o rekonstrukciji 1.084 m javne mješovite kanalizacije u Starogradskoj ulici i dijelu ulice Gornji Kraj u Samoboru vrijedan je 7,7 milijuna kuna. Za ove je radove Odvodnji Samobor d.o.o. odobreno 7,14 milijuna kuna bespovratnih sredstava iz Fonda solidarnosti Europske unije. Razliku između odobrenih europskih sredstava i ugovorene vrijednosti radova podmirit će Odvodnja iz vlastitih sredstava.

Rekonstrukcija će se izvoditi klasičnom metodom s iskapanjem rova, a obuhvaća i sanaciju priključaka, dok je rok izvođenja šest mjeseci. Po dovršetku radova, i u ovom će se dijelu Samobora uspostaviti redovno i trajno funkcioniranje sustava javne odvodnje, ističu iz Grada Samobora.

Foto: Odvodnja Samobor d.o.o.