Nova Vas u Istri: završetak gradnje kanalizacijskog sustava predviđen za kraj studenog

U istarskom naselju Nova Vas, na županijskoj cesti blizu Višnjana, u tijeku je premještanje DTK instalacija u vlasništvu Hrvatskog telekoma, koji su uvjet za dovršetak gradnje kanalizacijskog sustava u tom mjestu. Gradnja kanalizacijske mreže trebala je biti gotova još prije ljeta, no zbog uvjeta HT-a za premještanjem glavnih DTK optičkih vodova, kao i promjene tehnologije iskopa, radovi su odgođeni za jesen. Izgradnju kanalizacijskog sustava u ovom naselju sufinanciraju strukturni i kohezijski fondovi Europske unije s udjelom od čak 74 posto, u sklopu „EU projekta Poreč“. Do sada se u sklopu Ugovora za proširenje kanalizacijske mreže na dodatna naselja izgradilo 61,5 kilometara mreže na koju će se spojiti 26 naselja u zaleđu Poreštine, odnosno 6.300 novih korisnika, što je 99,8 posto predviđenih radova. Preostala je samo ova dionica od 150 metara koja se proteže kroz centar mjesta, a dovršetak radova očekuje se krajem mjeseca.