MODERNIZACIJA MREŽE U BiH: donacije i EIB financiraju obnovu UPOV-a u Trebinju

Ugovor za projekt obnove trebinjskog uređaja za pročišćavanje vrijedan 1,7 mil. EUR potpisan je u listopadu. Oko 1 mil. EUR iznosi donacija švedske Agencije za međunarodni razvoj i suradnju (SIDA), dok će ostatak biti osiguran iz kreditnih sredstava Europske investicijske banke (EIB). Nakon više od 38 godina, koliko je pročistač u upotrebi, u ukupno 300 dana uređaj će se modernizirati i omogućiti kvalitetan rad u narednih 20 godina. Modernizacija UPOV-a dio je sveobuhvatnijeg projekta „Vodovod i kanalizacija Republike Srpske“, koji se sastoji od pet komponenti. Ovaj kapitalni projekt vrijedan je ukupno 6,25 mil. EUR od čega su 50 posto sredstva EIB-a, donacije te proračunska sredstva Grada Trebinja i Vlade RS, rekao je gradonačelnik Luka Petrović.