KREĆE IZGRADNJA ROVINJSKOG PROČISTAČA: Vrijedi više od 134 mil. KN

Nakon dugotrajnog procesa javne nabave, Odvodnja Rovinj – Rovigno d.o.o. i zajednica ponuditelja CID SRL i ATZWANGER Spa potpisali su sporazum o izgradnji postrojenja za pročišćavanje otpadnih voda rovinjske aglomeracije, a njegova vrijednost iznosi 134,2 mil. KN. Sporazumom je obuhvaćena izgradnja Postrojenja za pročišćavanje otpadnih voda trećeg stupnja pročišćavanja tipa membranskog bioreaktora (MBR) ukupnog vršnog kapaciteta od 63.000 ES za otpadne vode aglomeracije Rovinj na lokaciji Cuvii i garaže za teretna vozila te dva dobavna tlačna cjevovoda za isporuku i ponovno korištenje pročišćene vode ukupne duljine 6,6 km.

Osim toga, iz Odvodnje Rovinj – Rovigno su naglasili kako su prije objave javnog natječaja izrađeni idejni projekti te dobivene sve lokacijske dozvole. Također, izrađena je i studija utjecaja na okoliš, prati se kvaliteta zraka, izvedena su geomehanička istraživanja sastava tla, a sve s ciljem kako bi se utvrdilo višestruko bolje stanje nakon završetka projekta. Novo postrojenje će, prema očekivanjima, s probnim radom krenuti uoči ljetne sezone 2023. godine.