KONFERENCIJA U BUJAMA: Turizam i brendiranje u fokusu dvodnevnog skupa / 20.-21.05.2022.

Časopis Komunal organizira konferenciju Brendiranje i razvoj turističkih, vinskih i kulturnih ruta i turistička valorizacija kulturne baštine“, koja će se održati u Bujama 20. i 21. svibnja 2022. godine.

Skup za predstavnike jedinica lokalne samouprave, turističkih zajednica, akademske zajednice, ali i udruženja i tvrtki te nadležnih institucija bit će prilika za stručnu raspravu o jačanju lokalnog turizma i turističke ponude, odnosno snažnijem pozicioniranju Hrvatske na turističkoj karti svijeta.

Kroz sudjelovanje istaknutih predavača iz cijele Hrvatske, konferencija će obuhvatiti teme kao što su primjeri dobre prakse u turizmu i brendiranju, uključivanje u kulturne rute i bolja prezentacija materijalne i nematerijalne kulturne baštine, jačanje gastro i vinskog turizma te novi trendovi u turizmu i putovanjima.

TEMATSKA PODRUČJA:

PRIMJERI DOBRE PRAKSE

• Financiranje projekata iz EU fondova
  • Razvoj turizma izvan urbanih sredina
  • Biciklističke rute kao alat za privlačenje turista
  • Valorizacija industrijske baštine

KULTURNE RUTE

• Uključivanje u Kulturne rute Vijeća Europe
  • Kulturni turizam i važnost prisutnosti na internetu i društvenim mrežama
  • Brendiranje kulturnih sadržaja

VINSKE RUTE

• Problem zanemarivanja marketinga
  • Iskustva u funkcioniranju vinskih cesta
  • Brendiranje gastro-etno sadržaja

NOVI OBLICI SELEKTIVNOG TURIZMA

• Nematerijalna baština i gaming industrija kao turistički proizvod
  • Utjecaj nacionalnih parkova na povećanje smještajnih kapaciteta okolnih područja
  • Uključivanje lokalnih OPG-ova, šumskih proizvoda i lokalne hrane u turističku ponudu

Foto: Grad Buje

Sama konferencija održat će se u petak, 20. svibnja u Pučkom otvorenom učilištu u Bujama, dok su u subotu, 21. svibnja predviđeni razni postkonferencijski sadržaji kojima će se prezentirati najbolje od istarske kontinentalne turističke ponude.

Kako sudjelovati?

Ispunjenu PRIJAVNICU pošaljite na mail: info@komunal.hr.

Za više informacija slobodno nas kontaktirajte na broj telefona: 01 6329 111 ili putem maila: info@komunal.hr