FOND FINANCIRA „PAMETNE JLS”: Otvoren novi natječaj

Primjena koncepta pametnih gradova i općina dio je EU politika, koje imaju cilj integracije tehnoloških rješenja za ostvarenje održivog razvoja, učinkovite infrastrukture, primjene energetske učinkovitosti i poboljšanja kvalitete života građana. Javnim pozivom za projekte pametnih gradova i općina Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost (FZOEU) osigurao je 8 mil. KN, dok će JLS moći dobiti 40, 60 ili 80% bespovratnih sredstava do najviše 200.000 KN po zahtjevu.

Rok za dostavu zahtjeva na Javni poziv počinje 45 dana od dana objave Javnog poziva na mrežnoj stranici Fonda, a završava istekom kalendarske godine ili do isteka sredstava namijenjenih predmetu poziva.

Prihvatljiva područja za provedbu projekata u poslovima grada ili općine po ovom pozivu su poboljšanje sigurnosti građana i imovine, održivi promet, gospodarenje energijom, zaštita okoliša, klimatske promjene, upravljanje gradom ili općinom i uslugama te obrazovanje i kvaliteta života građana. Podnositelj, grad ili općina, može dostaviti najviše dva zahtjeva.