ČISTOĆA APELIRA NA ODGOVORNO ODLAGANJE OTPADA: Zaštitnu opremu treba bacati na za to predviđena mjesta!

Zagrebačka Čistoća još jednom je apelirala na građane da odgovorno postupaju s otpadom, posebno sada u vrijeme pandemije koronavirusa, kako bi se spriječilo širenje zaraze. Posebno su apelirali na građane koji iskorištenu zaštitnu opremu ne odbacuju na za to predviđena mjesta.

– U zadnje vrijeme primijećeno je kako pojedini naši sugrađani jednokratno iskorištene maske, rukavice i papirnate maramice odbacuju na pločnike i zelene površine, umjesto u spremnike za miješani komunalni otpad – poručila je Čistoća i zamolila za savjesno ponašanje. – Molimo naše sugrađane za svjesnost i odgovornost prema ostalim sugrađanima, kao i prema svim radnicima koji svakodnevno obavljaju poslove oko čišćenja grada u povećanom opsegu jer nam je svima cilj jednak – zdrav, čist i uredan grad. Minimalni je trud navedene vrste otpada odložiti pravilno u za to pripadajući spremnik, te vas molimo za takvo postupanje – zaključuju iz Čistoće.