BJELOVAR IMA VIRTUALNU ASISTENTICU VITU: Umjetnom inteligencijom protiv koronavirusa!

U suradnji s Combis IT tvrtkom koja je nedavno otvorila svoju podružnicu u Bjelovaru i Hrvatskim Telekomom, na službenoj stranici Grada Bjelovara implementirana je virtualna asistentica (chatbot) Vita.

Koronavirus chatbot može dati informacije o simptomima koronavirusa, pružiti savjete o tome što raditi u slučaju zaraze, dati informacije o mjerama opreza itd., a ujedno pružiti i najnovije podatke o broju zaraženih kako u Hrvatskoj, tako i u svijetu.

Korištenje umjetne inteligencije i naprednih tehnologija više nije samo priča, već ona može biti korisna u ovim vremenima koja su nas snašla. Naši partneri u ovom za nas besplatnom projektu, građanima Bjelovara osigurali su lakši i brži pristup svim relevantnim informacijama o koronavirusu u Gradu Bjelovaru i Bjelovarsko-bilogorskoj županiji – poručio je gradonačelnik Dario Hrebak.