BiH: Nastavlja se izgradnja vodovoda Crno vrelo. Val investicija u Prijedorskoj regiji!

Uskoro bi se trebala nastaviti gradnja vodovoda Crno vrelo, projekta vrijednog 5,6 mil. EUR, koji je 2012. godine blokiran zbog manjka sredstava. Sustav će omogućiti kvalitetnu vodoopskrbu za 13.000 domaćinstava u Banjaluci i Prijedoru, a do sada je uloženo 3,5 mil. EUR. Grad Banjaluka bi dalje morao nastaviti razvoj sekundarne i tercijarne mreže. Grad Prijedor je tu napravio nešto više, ali za nas je u ovom trenutku važno da što prije bude nastavljena izgradnja primarnog vodovoda i da ovaj kapitalni projekt u oba grada bude što prije završen, rekao je banjalučki gradonačelnik Igor Radojičić. Iz prijedorske je regije najavljen nastavak velikih infrastrukturnih projekata u narednoj godini, među kojima su oni na vodovodnoj mreži među najznačajnijima. Osim Crnog vrela, u Prijedoru se ističe nastavak radova na sustavu Tomašička jezera. U Kozarskoj Dubici radit će se na izgradnji izvorišta “Komenac”, a prema riječima načelnika Krupe na Uni Mladena Kljajića, planiran je početak radova na vodovodnom sistemu Lipovi potoci. Ove godine planirana je i regulacija potoka Tavije te asfaltiranje lokalnih prometnica u Kostajnici.