ZELENO SVJETLO ZA PIŠKORNICU: Završetak radova se predviđa 2023. godine

EU je odobrila studiju izvedivosti za izgradnju Regionalnog centra za gospodarenje otpadom sjeverozapadne Hrvatske Piškornica. Vrijednost izgradnje cjelovitog i integriranog sustava gospodarenja otpadom za četiri županije i to Međimursku, Varaždinsku, Koprivničku – križevačku i Krapinsko – zagorsku iznosi 76 mil. EUR, a vrijednost same izgradnje RCGO-a Piškornica procijenjena je na oko 59 mil. EUR.

Od toga će se 41 mil. EUR financirati sredstvima EU-a, 11,8 mil. EUR novcem Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, a 6 mil. EUR sredstvima iz lokalnih proračuna.

Studija izvedivosti predviđa tehnologije mehaničko – biološke obrade otpada najvećeg ukupnog kapaciteta 99.877 tona godišnje, a otvorit će se i 87 radnih mjesta. Gradnja će početi tijekom 2021., a završit će 2023. godine.