WIFI4EU: 224 grada i općine u Hrvatskoj osvojilo po 15.000 EUR za Wi-Fi hotspotove

Nakon što se čak 366 hrvatskih jedinica lokalne samouprave prijavilo na europski natječaj WiFi4EU koji omogućava sredstva za nabavku najsuvremenije opreme za wi-fi pristupne točke na javnim mjestima, sredstva su odobrena za 224 hrvatskih općina i gradova, što je ukupno 3,36 mil. EUR ili gotovo 25 mil. KN, pokazali su nedavno objavljeni službeni rezultati Europske komisije nakon prvog Poziva za dodjelu bespovratnih sredstava.

Komisija je zaprimila preko 13.000 prijava iz svih zemalja članica, a prijavitelji iz RH osvojili su maksimalni broj vrijednosnih kupona koji je bilo moguće osvojiti na održanom Pozivu prema utvrđenim pravilima (8%).

Europska komisija do kraja 2019. planira održati još tri poziva za „WIFI4EU“ inicijativu, a na kojima će jedinice lokalne samouprave iz Republike Hrvatske koje nisu odabrane ili nisu sudjelovale na ovom Pozivu, moći ponoviti svoju prijavu.