PRIBLIŽAVANJE TRŽNICA DJECI: U Puli predstavljena slikovnica „Šetnja tržnicom“

U Puli je predstavljen projekt „Djeca i tržnice grada – Urbani podsjetnik čovjekove povezanosti sa zemljom“. Projekt su predstavile ravnateljice vrtića Mariza Kovačević i Tamara Brussich, a Marija Martinko je pričala o svojoj prvoj slikovnici „Šetnja tržnicom“. Događaju su prisustvovli i Renato Perc direktor Tržnice d.o.o. Pula te glavni tajnik Udruge hrvatskih tržnica Miljenko Ernoić.  U projektu sudjeluju djeca iz pulskih vrtića, a cilj je približiti prirodu djeci i tržnice djeci, osvijestiti važnost poljoprivredne proizvodnje, plodova zemlje te proizvodnju ostalih prehrambenih proizvoda. Kroz suradnju dječjih vrtića iz Pule i Tržnice d.o.o. Pula  realizirao se i dio vrtićkih programa usmjerenih ka njegovanju nematerijalne kulturne baštine  grada.

U sklopu projekta djeca su posjetila gradsku tržnicu i OPG-e te je realizirana i slikovnica „Šetnja tržnicom“ kao jedan od poticaja za razvoj cijelog programa i projekta koji djecu i roditelje uči o vrijednostima satkanim u lokalnim tržnicama te važnosti autohtonih proizvoda kao i konzumiranja sezonske prehrane.