Održan stručno-poslovni skup Hrvatske grupacije vodovoda i kanalizacija

Stručno-poslovni skup s međunarodnim sudjelovanjem, u organizaciji Hrvatske grupacije vodovoda i kanalizacija (HGVIK), održan je u Puli od 19. – 23. 10. 2016. godine.  U proteklih 20 godina obrađeno je puno značajnih i korisnih tema, a ove je godine glavni naziv bio “Aktualna problematika u vodoopskrbi i odvodnji”. Predsjednik HGVIK-a Ivan Jukić naglasio je kako je ovaj skup već tradicionalno postao središnje godišnje okupljanje cjelokupne stručne javnosti u području vodnog gospodarstva. Današnja situacija u Hrvatskoj, na polju vodoopskrbe, odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda u znaku je više ključnih aktivnosti, a kojima je zajedničko to da su usmjerene na unaprjeđenje cjelokupnog sektora vodnoga gospodarstva i povećanje standarda krajnjih korisnika, uz približavanje ciljevima i dostignućima kojima Hrvatska, kao punopravna članica Europske unije, konstantno teži. Uz brojne domaće i inozemne sudionike, otvaranju skupa prisustvovao je i pulski gradonačelnik Boris Miletić koji je zahvalio organizatorima što su upravo Pulu odabrali kao mjesto održavanja ovog tradicionalnog skupa. Po pitanju vodoopskrbe i odvodnje u Puli su unazad nekoliko godina učinjeni veliki koraci naprijed i pokrenuti su značajni infrastrukturni projekti. Krenuli smo od samih temelja i izgradili sustav odvodnje koji danas, posebice za vrijeme velikih padalina, pokazuje prve pozitivne učinke, kazao je Miletić koji je ujedno i zahvalio svima koji su omogućili izgradnju i održavanje kvalitetnog sustava odvodnje u Puli.