NASTAVAK KAMPANJE: ”Stavi pravu stvar na pravo mjesto” u Zagrebu

Informativno-edukativna kampanja Grada Zagreba „Stavi pravu stvar na pravo mjesto“ započela je donošenjem Plana razvrstavanja otpada u svibnju, u sklopu koje se održao i Eko piknik. Dobro osmišljeni cjelodnevni program na otvorenom, uz jezero Bundek, 17. lipnja privukao je sve generacije, a glavni cilj gradske Uprave bio je osvijestiti građane o razvrstavanju otpada i problematici zbrinjavanja u Zagrebu te informirati kako se mijenjanjem i najsitnijih navika može puno postići u očuvanju prirode, okoliša i grada Zagreba.

Čistoća Zagreb preko 4,7 mil. EUR investirala je u nova vozila

Eko piknik u organizaciji Grada Zagreba, Zagrebačkog Holdinga i Čistoće uz niz zanimljivih radionica i aktivnosti predstavio je i šezdeset novih kamiona i specijalnih vozila gradske Čistoće. Čistoća konstantno ulaže u vozni park, a vrijednost investicije u nova vozila je preko 4,7 mil. EUR.  Gradska uprava nastavlja s navedenom medijskom kampanjom kroz koju ćemo građanima približiti koliko je važno brinuti se o okolišu zbog nas, a i svih budućih generacija, ističe Mirka Jozić, pročelnica gradskog Ureda za gospodarstvo, energetiku i zaštitu okoliša.