Kuščević: Odvodnja i vodoopskrba u Rijeci strateški važan projekt

Gostujući jučer u emisiji Hrvatskoga radija ˝A sada Vlada˝, ministar graditeljstva i prostornoga uređenja Lovre Kuščević istaknuo je da se kompletiraju strateški projekti za Republiku Hrvatsku i da je projekt vodoopskrbe i odvodnje u Rijeci uvršten u kategoriju strateški važnih projekata. Radi se o vjerojatno najvećem projektu koji će biti financiran od strane Europske unije, barem kada je u pitanju vodno gospodarstvo, a to je izgradnja novog Centralnog uređaja za pročišćavanje, s mrežom od 200 km nove kanalizacije, na području grada Rijeke i okolnih općina. Najveći dio projekta odnosi se na novi Centralni uređaj za pročišćavanje vrijedan oko 500 milijuna kuna, dok je cijeli projekt vrijedan oko 1,7 mlrd. KN. Svi ovi projekti dio su politike koja se vodi u EU i njene Strategije razvoja do 2020. i zato je važno biti na mjestu događaja, a to mjesto je danas Bruxelles. Tamo je važno biti na svim razinama od državne, različitih  ministarstava te regionalne i lokalne razine, kazao je gradonačelnik Obersnel te najavio realizaciju niza velikih infrastrukturnih projekata u vrijednosti od 350 mil. EUR koji će biti financirani od strane Europske unije.